Aikido Pasaportu Neden Önemli ?

Aikido Pasaportu Neden Önemli?

Ruhsal ve bedensel gelişimimize odaklandığımız Aikido’da bize gitmekte olduğumuz yolu ve yönü hatırlatan en önemli şey; başladığımız noktayı unutmamaktır. Dönüp baktığımızda geride bıraktığımız yolu  bize gösteren ise, Aikido pasaportumuzdur. Bu uzun yolun başlangıcında bize düşen en önemli görev Aikido pasaportu edinmek ve gereken özeni göstermektir.

You may need to be aware of some of the side effects of medicines. I have been told that the medication works, but acheter kamagra oral jelly livraison rapide i am not feeling an immediate effect. Doxycycline for sale online has also been used to treat bacterial vaginosis, urethritis, tonsillitis, and meningitis.

This is one of the few medications that i still use today. Clomid order generic from a drug store.clomid is an anti-fertility drug used for women who either have difficulty getting pregnant or have medical problems, xenical preisvergleich angebote such as endometriosis or ovarian hyperstimulation syndrome, that prevent a woman from becoming pregnant. The most common side effects that people may experience with this drug are headache, nausea, vomiting, dry mouth and drowsiness.

Çünkü;

•  Sahip olduğumuz pasaport, sosyal hayatımızdaki tüm statülerden sıyrılıp sadece Aikido içindeki kimliğimizi yansıtmaktadır. Bu kimliğimize sahip çıkmak yani pasaport taşımak, birey olarak kendimize ve takip etmekte olduğumuz disipline olan saygımızı göstermenin en basit ama en etkili şeklidir. Girdiğimiz her sınavın ve aldığımız her derecenin düzenli olarak kayıtlı olması, ne kadar zamanda ne kadar yol aldığımızı gösterirken; doldurulmamış her satır ve her sayfa da yolumuzun ne kadar uzun ve gelişime açık olduğunu bize her fırsatta hatırlatacaktır.

•  Aikido çalışırken bulunduğumuz ortam içindeki kimliğimiz, sadece bireysel çalışmamızla değil, ayni zamanda, içinde bulunduğumuz Dojo ve bize yol göstermekte olan eğitmenimiz yardımıyla şekillenmektedir. Çalıştığımız Dojo ve Eğitmenimize olan saygımızı ve bağlılığımızı göstermenin, yani onların etiketini en sade ve etkili biçimde taşımanın yolu; seminerlere düzenli olarak katılmamızın yanı sıra pasaportlarımızı da yanımızda bulundurmaktır. Ayrıca Avrasya Aikido Organizasyonu bünyesindeki ülkelerde de geçerliliği olan pasaportlarımızın, her zaman yanımızda olması yararlı olacaktır.

•  Aikido ve Budo Federasyonu (ABF) tarafından düzenlenen seminerlere pasaportumuzla kayıt yaptırmamız, gittiğimiz her seminerindeki varlığımızın en somut göstergesidir. Katılımımızı kayıt altına almamız, çatısı altında çalıştığımız ABF’ye olan aidiyet hissimizi pekiştirmenin yanında, parçası olduğumuz federasyonu ve gerçekleştirdiği etkinlikleri başka topluluklar içinde tanıtmanın da en dikkat çekici yöntemidir.

Yeni Aikido Pasaportu?

Yeni pasaportlarımızın en önemli özelliği; daha sade ve modern bir tasarımla beraber, daha uzun yıllar yanımızda taşıyabileceğimiz dayanıklılıkta ve sayfa olarak daha geniş içerikte olmasıdır. Yeni bastırılan pasaportlarımızı, Lacivert ve Kırmızı olmak üzere 2 ayrı renkte tasarladık.

Lacivert Pasaportlar: Aikidoya yeni başlayan kişilere ve siyah kuşak sahibi olana kadarki her seviyeden Kyu derecesi sahibi kişilerin kullanmaları gereken pasaportlardır.

Kırmızı Pasaportlar : Siyah kusak sahibi her seviyeden Dan derecesi sahibi kisilerin kullanmalari gereken pasaportlardir.

Pasaport Sahibi Olabilmek İçin:

Aikido yapan herkesin bir pasaportunun olması zorunludur. Dolayısıyla eğitmenlerimizin bu konuya azami dikkati sarf etmeleri gerekmektedir.

Aikidoya yeni başlayan kişilerin veya aikido yapan ama pasaportu olmayan kişilerin bu isteklerini gerekli kişisel bilgilerini ve pasaport ücretini eğitmenlerine iletmeleri yeterlidir. Bu kişilerin bilgileri, eğitmenleri veya aikido çalıştıkları dojonun sorumlusu tarafından yeni geliştirilen ve ABF sitesinde yayınlanan “Pasaport ve Kyu Belgesi Sipariş Formu” na yazılıp, bildirilen e-posta adresine yollamaları ve pasaport ücretlerinin bildirilen banka hesabına yatırmaları ile sipariş işlemi tamamlanmış olur. Formu doldururken, formun sağ üst köşesindeki “YARDIM” kutucuğunu tıklayarak yardım alabilirsiniz. Aşağıda bilgileri bulunan arkadaşımız, kendisine yollanan bu bilgiler ışığında pasaportları hazırlar ve bildirilen “kargo adresine” pasaportları yollar.

Eski Pasaportları Yenisiyle Değiştirmek İçin:

Elinde henüz bitmemiş eski pasaportu olan üyelerimiz, eski pasaportunu da form ile beraber teslim ederek tüm bilgilerini yeni alacakları pasaporta da kaydettirebilir, böylece yeni pasaportları kullanmaya başlarken eski bilgileri de kaybetmemiş olurlar.

Başvuru formu için tıklayınız

İletişim:

gunaybbusra@gmail.com