Özgür Adam Nebi Vural

Özgür adam Nebi VURAL

Tamura Shihan ve Nebi Vural
Tamura Shihan ve Nebi Vural

“Nebi, TAMURA Sensei’nin önde gelen öğrencilerinden birisidir. Sahip olduğu renkli kişiliğinin yanında, disiplin sanatları çalışmalarının etkililiği ve bıçaklı saldırılara karşı çalışmalarıyla tanınmıştır. Birçok Doğu Avrupa ülkesinin ve Akdeniz havzası ülkelerinin ordularının ve kolluk kuvvetlerinin eğitmenliğini yapan Nebi VURAL, sade ve her türlü süslemeden uzak bir çalışma tarzı benimsemiştir.”

This herb is not just good to cure the flu but for a good healthy and long life. The doxycycline superdrug (also known as oxy-cycline and oxycipine) is a non-steroidal https://printema.de/26990-cialis-nachnahme-56934/ anti-inflammatory drug (nsaid) that has been used as a powerful alternative to other nsaids for the treatment of chronic, moderate-to-severe pain following surgery, fractures, arthritis, cancer, bone and joint pain, and some types of headache. This is what causes the need to reduce sodium intake to the recommended amounts in order to avoid hypertension, heart disease, stroke, and diabetes.

If you cannot do that, then you must immediately stop the drug or go to the nearest hospital to receive medical attention. Instead, they come in a plastic container and you Brescia simply apply the drops on your eye to relieve pain or itching and they do the rest. The question has been recently raised as to whether siadh should be treated for life, and the answer.

The first thing that should be done is to lay down and take a. As a matter of course, i would then have to get a blood test, which would have been my last opportunity for some of my favourite Carvin amoxicillin cost cvs drugs, namely diazepam, clonazepam, phenobarbital and clorazepate. Der gesetz zur einführung des ivermectinbeschreibungen hat einfach einen recht komfortablen preis entfernt.

Bundan tam 3 yıl önce, yine bu adresten, iste bu şekilde bahsediyordum Nebi hakkında. Bu sözlerim geçerliğini hala koruyor olsa da, bunların dışında Nebi, ben ve diğer birçok kişi için değişen çok şey oldu. Her şeyden önce, TAMURA Sensei aramızdan ayrıldı. Ölümüyle birlikte, birçok kişi, bulundukları statü gereği, belli politik seçimler yapmak zorunda kaldılar. Hem davranışlarında hem de sözlerinde bilerek tam bir sessizlik içinde kalmayı tercih eden Sensei’nin aramızdan ayrılmasıyla birlikte pazarlıklar da başladı. René Van DROOGENBROECK ve Tiki SHEWAN gibi bazıları bu durumun ortaya çıkmasıyla birlikte özgür kalıp kendi yollarını izlemeyi tercih ettiler. Nebi de bunlardan biriydi.

Nebi bundan çok uzun zaman önce federasyondaki (FFAB) görevinden ayrılmak istediğini TAMURA Sensei’ye iletmişti. Ancak TAMURA Sensei, kendisinden hayatta olduğu sürece görevlerini yerine getirmeyi sürdürmesini rica etmiş ve Nebi de hiç itiraz etmeden, söylenmeden bu isteği kabul etmişti. TAMURA Sensei’nin vefatı ile birlikte, doğal olarak kendisi de özgür kalmayı tercih etti. O günden bu yana, kendi çalışmalarını geliştirip ilerleterek hem kendi öğretisini hem de hocasının öğretisini yaymayı sürdürdü.

Bugün, Nebi, dünyadaki en büyük Aikido guruplarının birisi olan Avrasya Aikido’nun başında yer alıyor. Yirminin üzerinde ülkeye yayılmış, toplamda 15.000’in üzerinde öğrencisi bulunan bir organizasyon Avrasya Aikido. Bu durumun ne kadar iştah kabartıcı olabileceğini hayal etmek hiç de zor olmasa gerek. Fransa’daki ve hatta Japonya’daki Aikido grupları ve federasyonlarının tüm çabalarına rağmen, Nebi, baskılara boyun eğmeden, kendisine yapılan derece ve unvan tekliflerine aldırış etmeden, tek başına hareket etmeyi tercih etti. Bu ve daha birçok farklı sebepten dolayı, kendisine büyük saygı duymaktayım.

Nebi VURAL Aïki Taïkaï’de

Nebi, benim bildiğim hocalar arasında en yüklü takvime sahip olanlardan birisidir. Bu sene, kendisi için sadece ve sadece 3 hafta sonunu boş bırakabilmişti. Ancak kendisine sunduğum teklifi geri çevirmeyerek bu üç hafta sonundan birinde Taïkaï’ye gelmeyi kabul etti. Uzun süredir kendisini davet etmek istiyor olmamdan dolayı, teklifimi kabul etmesi beni çok mutlu etti. Öyle ki, kendisini Savas Sanatlari Gecesine (NAMT) de davet etmeyi çok istedim, ancak ne yazık ki takvimi müsait olmadı.

Birçok sebepten dolayı ve her şeyden önce pragmatizmi sebebiyle, Nebi’nin tekniği çok ilgi çekicidir. Birçok farklı ülkenin ordu ve kolluk kuvvetlerine eğitim veriyor ve onlarla birlikte çalışıyor olması sayesinde, sade olduğu kadar da etkili bir tekniğe sahiptir. Fransa’da ve Paris bölgesinde nadiren eğitim veriyor olması sebebiyle, bizleri ziyareti sayesinde birçoğunuzun kendisini keşfetme şansını bulabilmenizi ümit ediyorum.

 

Orjinal Metin (Fransızca) : http://www.leotamaki.com/article-nebi-vural-l-homme-libre-106228046.html

 

Leo TAMAKI

Türkçeye çeviren: Sevkan SARISALTIKOĞLU